Uncategorized

Przeprowadzki biur Warszawa – od czego zależy ich cena?

Przeprowadzanie biur może odbywać się nie tylko w godzinach dziennych, ale także nocnych. Wszystko zależy od tego, czy konieczny jest pośpiech, czy też nie. Każde biuro ma inną ilość sprzętu do przewiezienia. Są one różnej wielkości. To mały procent tego, co zostanie wliczone w koszt usługi. Istnieje bowiem jeszcze wiele różnych aspektów, decydujących o cenie końcowej.

Co konkretnie może wchodzić w cenę przeprowadzki biura?

Biuro oprócz stolików, biurek i krzeseł ma do przeniesienia drogi sprzęt komputerowy. Wymaga on szczególnej uwagi podczas odłączania od sieci i przenoszenia z miejsca na miejsce. Szczególnie wrażliwe są komputery, drukarki, faksy itp. Należy uważać, by ich nie upuścić, nie uszkodzić. Pracownicy zajmujący się przeprowadzkami biur są przeszkoleni i dadzą radę, by żaden sprzęt elektroniczny nie ucierpiał w trakcie zmiany siedziby biura.

Istotne jest, czy do firmy przewozowej będzie należeć wynoszenie wyposażenia z biura i jego załadunku. Czy po dotarciu do miejsca docelowego usługodawca będzie miał za zadanie przenieść z samochodu do nowego lokalu całe zapakowane mienie. Jeśli tak, z pewnością fakt ten zostanie wliczony w koszty usługi. Należność za wykonanie zadania zależna będzie również od gabarytów przenoszonego mienia biura.

Skalkulowane będą kilometry lub czas całej operacji. Pod uwagę zostanie również wzięte piętro, z którego trzeba będzie sprzęt znosić na dół i wnosić na górę. Cena będzie także zależna od pory dnia (lub nocy), kiedy przeprowadzka zaistnieje. W godzinach nocnych, świątecznych i weekendowych może być znacznie wyższa, choć niekoniecznie. Pojemność auta także może mieć wpływ na stawkę końcową.

Czy firma od przeprowadzek ma własne opakowania?

Firma usługowa od przeprowadzek z reguły ma potrzebne własne sznurki, taśmy, worki i pudła do spakowania rzeczy. Jeśli wolimy mimo wszystko mieć własne opakowania, sami chcemy pakować i przenosić cały sprzęt, wówczas cena firmy będzie z pewnością niższa.

Czy wszystkie firmy przewozowe w Warszawie kosztują tyle samo?

Każda firma przewozowa ma ustalone własne kryteria wyceny. Mogą się zatem różnić między sobą. Warto przetestować kilka przedsiębiorstw trudniących się przeprowadzkami i dopiero po skończonym wywiadzie wybrać to najbardziej nam odpowiadające.

Dodaj komentarz