Uncategorized

Przeprowadzki Warszawa – co wliczone jest w cenę przeprowadzki?

Przeprowadzki wiążą się z przenoszeniem mebli i pozostałych rzeczy z mieszkania do samochodu, przewiezieniem ich w inne miejsce i wypakowanie oraz wniesienie do nowego mieszkania. W zależności od tego, jakiej konkretnej usługi zażyczymy sobie od firmy transportowej, taką cenę zapłacimy. W skład usługi można wliczyć kilka opcji. Od kompleksowej usługi po ograniczenie się głównie do przewiezienia mienia pod inny adres.

Jakich usług możemy oczekiwać od firmy transportowej?

Usługodawca jest w stanie sam spakować rzeczy klienta we własne worki oraz pudełka i zabezpieczyć taśmą. Samodzielnie mienie wynieść z mieszkania i włożyć do auta. Kierowca wraz z tragarzami zawiozą wszystko pod wskazany adres. Wypakują i wniosą do nowego miejsca wskazanego przez usługobiorcę. Jeśli zajdzie potrzeba rozkręcenia mebli, a potem ich skręcenia, taką usługę również w trakcie przeprowadzki pracownicy wykonają.

Każdy dodatkowy element usługi to dodatkowa stała lub wynegocjowana cena. Płacimy również za ilość osób pomagających przy przeprowadzce. Do ostatecznej kwoty wlicza się również ilość opakowań dostarczonych przez firmę na rzeczy usługobiorcy. Pod opłatę wlicza się też wielkość wynajętego samochodu, ilość przebytych kilometrów oraz poświęconych na całą przeprowadzkę godzin. Taksa może obejmować także ciężar mebli np. inna do 100 kg oraz inna powyżej stu kilogramów.

Jak zminimalizować stawkę końcową za przeprowadzkę?

Jeżeli nie mamy możliwości nic samemu zrobić podczas przeprowadzki, zdecydujmy się na kompleksową usługę. Gdy natomiast czujemy się na siłach i mamy przyjaciół do pomocy, możemy obniżyć koszty przeprowadzki. Uszykujmy rzeczy i wynieśmy je przed dom. Kierowca podjedzie ciężarówką lub busem, a my wpakujemy nasze mienie do auta i pojedziemy osobowym przed taksówką bagażową lub tuż za nią, bądź zmieścimy się w jej kabinie razem z kierowcą.

Na miejscu przeznaczenia kierowca busa poczeka w szoferce, aż bagażówka zostanie opróżniona z pakunków. Pobierze opłatę jedynie za transport liczony od kilometra plus ewentualnie, choć nie koniecznie, za czas oczekiwania podczas załadunku i wyładunku. Abyśmy byli świadomi, za co płacimy i ile, przed wynajęciem usługi na przeprowadzkę, omówmy wszystko w recepcji firmy lub telefonicznie bądź online.

Dodaj komentarz